Polary stanowią też dobre izolatory ciepła

czerwien.com.pl

Od połowy lat dziewięćdziesiątych na rynkach światowych pojawiły się oficjalnie i powszechnie polarowy_gilf_męskipolary. Podbiły one serca tysięcy osób, które od niepamiętnych czasów czekały na upowszechnienie tych okryć wierzchnich. Niewątpliwie mają one wiele zalet. Pierwsza podstawową jest fakt, iż materiał polaru jest dzianiną hydrofobową. Teraz okaże się, kto uważał na lekcjach chemii w szkole – otóż hydrofobowość oznacza odporność na przepuszczanie wody.

Cząstki substancji hydrofobowych odpychają od siebie cząsteczki wody i dzięki temu ta nie wnika w materiał. Polary stanowią też dobre izolatory ciepła, stąd wszyscy sportowcy są im tak wierni i cenią je za to, że po biegu, wytężonym wysiłku, mogą okryć się w chwilach wyziębienia organizmu takim okryciem wierzchnim. Poza tym polary mają zdolność do odparowywania potu, co dodatkowo jest pozytywem dla sportowców. Nic więc dziwnego, że koncerny produkujące odzież sportową stawiają przede wszystkim na polary, a dopiero później na inne tkaniny, z których będą produkować brania dla ludzie aktywnych ruchowo.

Dla osób głodnych ciekawostek o polarach mamy dobrą wiadomość. Te genialne nakrycia, a konkretniej formuła materiału, z jakiego są wykonane nasze polary, została opracowania ponad trzydzieści lat temu – w 1979 roku w korporacji Malden Mills. Dzięki takiej uniwersalności wielu rodziców bezgranicznie zaufało polarom i swoje dzieci odziewają w tysiące polarowych rzeczy – spodenki, koszulki, czapeczki, szaliki. Nic dziwnego, że z kolei firmy produkujące ubrania dla maluchów połapały wątek i tak jak te sportowe – zaczęły masową produkcję z polaru.

Leave a Reply